Везенков не помогна на Барса, Валенсия на финал след впечатляващ обрат

Барселона водеше с 9 точки на почивката, но кошмарна трета четвърт провали тима в полуфинала за Купата на краля срещу Валенсия. Отборът на Йоргос Барцокас отстъпи с 67:76 и пропусна чудесна възможност да се изправи в големия финал срещу Реал Мадрид. "Белите" отново се нуждаеха от продължение, за да елиминират Баскония, след като преди това се справиха по същия начин и с Андора.

Александър Везенков беше титуляр за Барса и игра много силно през първото полувреме, когато каталунците доминираха. За почти 30 минути на паркета българският национал отбеляза 11 точки и хвана една борба. По-резултатни от него в редиците на "блаугранас" бяха само Анте Томич (17) и Петри Копонен (16). Слаб мач изигра плеймейкърът Тайриз Райс, който се отчете със скромните 3 точки.
До почивката Барса стреляше 42% от зоната за 3 точки, а защитата на тима ограничи Валенсия до едва 2 успешни стрелби от 15 опита във втората част. Всичко това се промени на старта на второто полувреме, когато три поредни тройки на Рафа Мартинес върнаха Валенсия в мача. Третата част завърши беше спечелена от тима на Педро Мартинес с 30:13, а до края Барса така и не успя да отговори на предизвикателството.
Следващият мач на Барселона е в четвъртък срещу Емпорио Армани (Милано) в Евролигата. Каталунците са на 12-о място във временното класиране и с минимални шансове да продължат в Топ 8.