Измъчена победа доближи Петев и Динамо до върха

Хърватският шампион Динамо (Загреб) постигна минимална, но много важна победа с 1:0 в домакинството си на Славен Белупо от 21-ия кръг на първенството. "Модрите" стигнаха до успеха на "Максимир" с гол от дузпа на Армин Ходжич малко преди почивката.

Гостите от Копривница се защитаваха успешно почти цяло първо полувреме, но в неговия край Тадич докосна топката с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, а Ходжич превърна дузпата в гол.
През второто полувреме футболистите на Петев направиха доста пропуски и това можеше да им коства скъпо в последните десетина минути, когато Славен Белупо на два пъти беше близо до изравняването.

Победата доближи Динамо на 3 точки от водача Риека, който има и мач по-малко.

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - СЛАВЕН БЕЛУПО 1:0
1:0 А. Ходжич (42) д.

Снимки: vecernji.hr