Мицански с първи гол за сезона в Полша, Димитър Илиев с асистенция (видео)

Българският нападател Илиян Мицански реализира първия си гол за сезона в полското футболно първенство и помогна за победата на Корона Киелце с 4:2 над гостуващия Висла Плоцк в мач от 22-ия кръг на шампионата.

Мицански откри резултата в 24-ата минута с удар отблизо, а след това Яцек Келб вкара два пъти от дузпи, а Мигел Паланка също се разписа за домакините, в чийто състав като резерви бяха записани бившите играчи на Лудогорец Дани Абало и Милан Борян, но те не влязоха в игра. Мицански, който премина в Корона със свободен трансфер от Левски през миналия месец, беше заменен в 86-ата минута от Михал Смоларчик.

За гостите цял мач игра друг българин Димитър Илиев, който асистира за попадението на Гиорги Меребашвили за 1:2 в 43-ата минута. В самия край втори гол за Висла вкара резервата Жозе Канте. С успеха Корона се изкачи на осмото място с 29 точки, докато отборът от Плоцк е 11-и с 25 точки. Лидер е Лехия Гданск с 43 точки.