Лукойл пусна само 44 точки за място на полуфинал

Лукойл Академик е третият полуфиналист в турнира за Купата на България. Единадесеткратните носители на трофея очаквано взеха своето от Ямбол и спечелиха със 76:44 в първата среща от днешната четвъртфинална програма в пловдивската зала “Колодрума”, а след няколко часа ще разберат и с кой ще играят - Рилски спортист или Балкан.

За трети пореден двубой от турнира нивото на игра бе всичко друго, но не и високо, а интрига нямаше, след като тимът от Правец допусна само 18 точки през първите две части, които завършиха при идентичен резултат от 22:9, за да поведат с 44:18 на почивката.

Третата четвърт бе за ямболии, които съкратиха четири точки от изоставането си през този период, но грешките и на двата тима не намаляваха. След 30 минути Лукойл водеше с 58:36. В оставащата десетка разликата надхвърли 30 точки и бе фиксиран краен резултат от 76:44 в полза на шампионите, които по този начин пратиха Ямбол у дома.

Зрителите видяха общо 38 грешки - 15 за победителите от Лукойл Академик и цели 23 за загубилия тим на Ямбол.

Христо Захариев бе най-добър за победата на своя тим с 13 точки, 13 борби и 3 асистенции. Дани Гибсън и Мелсан Басабе добавиха по 10 точки, а Божидар Аврамов, който започна в стартовите пет се отчете с 6 точки и 4 отнети топки.

Неостаряващият Станислав Говедаров бе №1 за Ямбол с 18 точки и единствен завърши с двуцифрнеи точкови показатели.

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК - ЯМБОЛ 76:44 (22:9, 22:9, 14:18, 18:8)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Божидар Аврамов 6, Дани Гибсън 10, Филип Виденов 8, Максим Корнийенко 6, Стив Зак 2 (Антъни Бийн 7, Денис Агре 6, Асен Великов 8, Мелсан Басабе 10, Христо Захариев 13, Николай Грозев)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 18, Венцислав Петков 1, Евгени Иванов 5, Стоян Петков 4, Николай Върбанов 5 (Стойо Чолаков 2, Андрей Иванов 6, Стилиян Иванов, Цветослав Острев 3, Росен Иванов)