Шедьовър реши дербито на Умбрия

Отборът на Перуджа спечели дербито на Умбрия при гостуването на Тернана от 25-ия кръг на Серия "Б". "Грифоните" победиха трудно с 1:0, след като резервата Франческо Никастро бе точен в 75-ата минута. Нападателят влезе в игра десет минути по-рано, а след това отбеляза фантастичен гол с пета. Той засече на скорост центрирана отдясно на Дел Прете и подлуди 1300 тифози на тима, които бяха пристигнали в Терни.

Голът бе негов шести за сезона, а завръщането в игра след принудителна пауза от месец и половина, ще се помни дълго от феновете на "бианкоросите". Минутите до края Роберт Акуафреска бе близо до изравняване, но вратарят Бриньоли спаси, а след това и късметът бе на страната на гостите. Все пак Перуджа постигна втора поредна победа при гостуване на Тернана с 1:0, където миналата година спечели с дузпа. Играчите на Кристиян Буки отпразнуваха победата с тифозите си, докато 10 000 фенове на домакините не приеха добре поражиението в този труден сезон за момчетата на Гаутиери.

89-о дерби на Умбрия в историята в различните категории на Италия, донесе победа номер 30 за "грифоните", докато домакините останаха с 27 успеха.

Перуджа се изкачи на шесто място с актив от 38 точки, като изостава на девет от лидера Фрозиноне. Бившият тим на Валери Божинов пък е на предпоследното 21 място с 23 точки.