"Дрийм тиймът" на Нефтохимик с 6 от 6 в Суперлигата (видео)

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) постигнаха 6-а поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България. Воденият от треньора Петър Дочев тим би категорично у дома Тетевен Волей с 3:0 (25:18, 25:16, 25:17) в мач от 18-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии останаха на 6-о място във временното класиране с 11 победи, 6 загуби и 31 точки, но и мач по-малко. Тетевен продължава да е 8-и в таблицата с 6 победи, 11 загуби и 19 точки и също среща по-малко. В 19-ия кръг Нефтохимик ще е домакин на Миньор (Перник), докато тетевенци ще приемат слабака Славия. Двете срещи са в събота (18 февруари) от 18,00 и 19,00 часа. Преди това, обаче, Нефтохимик ще изиграе отложения си мач срещу Черно море (Варна). Този двубой ще бъде в сряда (15 февруари) от 18,30 часа.

Домакините от Нефтохимик не оставиха абсолютно никакви шансове на съперника си и в трите гейма. Още от самото начало на всяка част бургазлии взимаха инициативата и без особени проблеми успяваха да ги затварят в своя полза.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ТЕТЕВЕН ВОЛЕЙ 3:0 (25:18, 25:16, 25:17)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев, Жани Желязков, Мартин Пенев, Валентин Братоев, Николай Николов, Стоян Самунев - Мартин Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев
ТЕТЕВЕН: Радослав Димитров, Емилиян Мирчев, Камен Каменов, Мирослав Братанов, Ивайло Великов, Ангел Неев - Антон Василиев-либеро
Старши-треньор: Петър Мечкаров.