Ливърпул пак се провали и вече трепери за мястото си в топ 4 (видео)

Кошмарното представяне на Ливърпул от началото на 2017 година продължи със загуба от Хъл Сити на "Кей Ком Стейдиъм". Алфред Н'Диайе (44') и Умар Ниасе (84') донесоха важните в борбата за оцеляване три точки на домакините. Мърсисайдци, които отправиха 22 удара към вратата на Якупович и изпълниха 15 корнера, записаха четвърта загуба в пет мача от началото на годината.

Новите попълнения Камил Гросицки и Алфред Н'Диайе дебютираха за Хъл. Омар Елабделауи и Абел Ернандес също се завърнаха сред титулярите. В последния момент друго ново попълнение на "тигрите" - Андреа Ранокия, замени в стартовия състав Майкъл Доусън, който получи травма по време на загрявката. Садио Мане и Лукаш Лейва започнаха за Ливърпул. Жоржиньо Вайналдум остана на скамейката, а Деян Ловрен пропусна двубоя заради контузия.

Гостите създадоха първата опасност в този двубой. Това се случи в 21-вата минута, когато Коутиньо получи шанс да стреля от десетина метра след центриране на Милнър, но Якупович изби. Атаките на Ливърпул обаче се развиваха бавно и отбраната на Хъл се справяше лесно. Матип имаше една възможност да засече с глава центриране на Коутиньо, но стреля доста неточно. В 44-ата минута домакините взеха аванс. Корнер пред вратата на мърсисайдци доведе до разбъркване в наказателното поле, Миньоле се намеси лошо и топката стигна до Н'Диайе, който не пропусна отблизо, вкарвайки дебютния си гол за Хъл.

Второто полувреме започна с доста силен натиск на гостите. Якупович обаче се представяше блестящо и спаси опасни удари на Джан, Милнър и Мане. Последната от тези три намеси бе особено впечатляваща. В 60-ата минута мърсисайдци претендираха за дузпа след падане на Фирмино. Сигнал обаче не последва. Хъл отговори на този натиск с две много опасни контраатаки, които като по чудо не доведоха до втори гол. И в двете ситуации Ернандес имаше шанс да се разпише, но първо не успя да нанесе удар от малък ъгъл, а след това Миньоле спаси. В 67-ата минута удар на Милнър бе блокиран пред голлинията от Магуайър, а след това Коутиньо стреля встрани от чиста позиция.

Шест минути преди края всичко за Ливърпул свърши в този мач. Мане изгуби топката на границата на наказателното поле на Хъл, а Ранокия изведе с перфектно дълго подаване Ниасе, който стреля под плонжа на Миньоле - 2:0.

Хъл Сити, който в средата на седмицата измъкна точка от "Олд Трафорд", спечели и четирите си домакински срещи под ръководството на Марко Силва. "Тигрите" са на 18-о място с актив от 20 точки. Ливърпул остава на четвърта позиция, но утре може да бъде изместен от нея, в случай че Манчестър Сити спечели поне точка срещу Суонзи.