Детройт надделя над Айлендърс в деветголов трилър

Точен удар на Дани Декийсер 27,9 секунди преди края на редовното време донесе победа на Детройт с 5:4 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс. В "Джо Луис Арина" домакините на два пъти се оказваха догонващи в резултата, след като Джон Бейли отрки резултата, а след това Андрю Лад реализира за 2:1, но с голове на Дрън Хелм и Антъни Маанта "червените криле" направиха обрат през втората част. Джон Таварес изравни за 3:3 при числено превъзходство за "островитяните", но Хенрик Цетерберг даде отново аванс на Детройт.

В последната третина Айлендърс стигнаха до нов гол чрез Джейсън Химера, но мощният удар на Декийсър, рикоширал в краката на защитниците Ник Ледли и Томас Хики, донесе ценния успех на Детройт, който запази минималните шансове на тима за участие в плейофите. Драма имаше и в един от другите мачове тази нощ. Фил Кесъл реализира 3 минути и 15 секунди след началото на продължението, с което донесе победата на шампиона Питсбърг с 4:3 над Кълъмбъс. Кесъл и Патрик Хорнквист дадоха солиден аванс на Питсбтърг от 2:0 след първата третина, а през втората част двата отбора си размениха по един гол чрез Бренндън Дубински и Ник Бонино.

Алекзандър Венберг намали на 2:3 само 29 секунди след началото на последната четвърт, а 8 минути и 40 секунди преди края Кам Аткинсън изравни за 3:3. Себастиан Ахо продължи със силното си представяне в последно време, след като реализира победния гол за успеха на Каролина с 2:1 над гостуващия Едмънтън. Ахо се разписа минута и 48 секунди след началото на третата част при числено превъзходство, за да донесе пета победа на Каролина в последните 10 мача на тима.

Преди това Джордан Стаал бе дал аванс на Каролина през първата третина, а през втората Конър Макдейвид изравни за Едмънтън с 18-ия си гол за сезона. В другите два мача от тази нощ Флорида спечели с 2:1 над Анахайм като домакин, докато Калгари постигна единствената победа за вечерта като гост, надигравайки Ню Джърси с 4:3 след продължение.