Дузпа в добавеното време прати Рома на полуфинал срещу Лацио (видео)

Отборът на Рома е последният полуфиналист в турнира за Купата на Италия. Тази вечер “вълците” постигнаха инфарктна победа с 2:1 над Чезена в срещата помежду им от 1/4-финала и си осигуриха среща с вечния си враг Лацио в следващата фаза. Домакините на “Олимпико” трябваше доста да се потрудят, за да стигнат до успеха, който дойде в 7-ата минута на добавеното време след дузпа, реализирана от ветерана Франческо Тоти. Преди това римляните откриха резултата чрез Един Джеко в 67-ата минута, а Лука Гаритано изравни в 73-ата минута.

Рома започна мача по-активно и първо в 9-ата минута Стефан Ел Шаарауи отправи опасен удар, но покрай вратата. След това и Костас Манолас имаше шанс да обстрелва вратата в 14-ата минута, но пропусна целта.

Гостите от Чезена показаха, че не са дошли само да се защитават и в 25-ата минута можеха да стигнат до откриване на резултата, но ударън та Муса Коне се отби от гредата. В ответната атака пък Един Джеко имаше добър шанс, но не успя да вкара.

Чезена обаче продъжлаваше да тормози “вълците” и в 39-ата минута Алехандро Родригес имаше нов добър шанс за гол, но стреля неточно.

Второто полувреме Рома заигра по-атакуващо. В 54-ата минута Раджа Наинголан отправи опасен удар, но той бе спасен от вратаря. След това на два пъти Един Джеко излизаше на стрелкови позиции, но единия път не успя да преодолее вратаря, а след това стреля покрай вратата. В 67-ата минута обаче босненецът се реваншира и откри резултата. Стефан Ел Шаарауи бе изведен на скорост, той продължи към Джеко, който засече кълбото в мрежата за 1:0.

Играчите на Чезена обаче показаха, че няма лесно да се предадат и бързо успяха да се върнат в мача. Те бяха подпомогнати и от вратаря Алисон, който излезе неразчетено при едно центриране и подари топката на Гаритано, за когото не бе проблем да вкара в опразнената врата за 1:1.

Така мачът вървеше към реми и продължения, но в допълнетилното време домакините си спечелиха дузпа, след като Кевин Строотман се сблъска с вратаря Федерико Алярди в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Ветеранът Франческо Тоти се нае с изпълнението й и бе точен за крайното 2:1.

В крайна сметка Рома се промъкна напред в турнира и там ще срещне вечния си враг Лацио. Победителят се определя в две срещи, като първата ще се играе на 1 март, а реваншът е на 5 април.