Суонзи продължи възраждането (видео)

Суонзи записа втора поредна победа и вече диша малко по-спокойно в битката за оцеляване във Висшата лига. Тимът от Уелс спечели с 2:1 домакинството си на Саутхамптън.

Отборът на Пол Клемънт започна по-слабо срещата, но постепенно намери ритъма си. Алфи Моусън изведе домакините напред в 38-ата минута, когато засече с глава центриране на Сигурдсон от ъглов удар.

След почивката отлична комбинация на "светците" доведе до изравняване. Шейн Лонг прати топката в мрежата след ниско центриране на Бертранд. След гола гостите имаха предимство, но не го оползотвориха, а Сигурдсон за пореден път се превърна в герой за Суонзи. Исландецът донесе победата на своя тим след контраатака и подаване на дебютанта Лусиано Нарсинг.

Саутхамптън се хвърли в търсенен на изравняване и създаде няколко положения, но не стигна до попадение, което означаваше пета загуба в последните си шест шампионатни двубоя.