Михайлов със суха мрежа и първа победа за 2017

Националният вратар на България Николай Михайлов и тимът му Мерсин записаха първа победа за 2017 година в Лига 1 на Турция. Стражът пази пълни 90 минути при важния успех с 1:0 над Сиварспор от 19-ия кръг. Успехът е доста изненадващ, тъй като домакините са на последно място в класирането, а гостите на трето място, като при победа излизаха временно на върха.

Единственото попадение отбеляза Сахин в 41-ата минута. Преди това в 5-ата минута нападателят на Сиваспор Буркан изпусна дузпа. Михайлов-младши хвана ъгъла, но гредата бе негов пръв помощник. Така резултатът остана 0:0. Юношата на Левски се представи добре, като хвана две положения и записа втора суха мрежа през през тази година и общо шеста от началото на кампанията, като също има заслуги за трите точки. Въпреки тях Мерсин остана на последно място с 13 точки, тъй като конкурентите в битката за оцеляване също спечелиха мачовете си.