Балкан продължи агонията на Ямбол

Вицешампионът Балкан (Ботевград) се погрижи кризата в редиците на Ямбол да продължи с пълна сила. Баскетболистите на Небойша Видич спечелиха като гости в зала “Диана” с 62:55, нанасяйки девета поредна загуба на местния тим, а интересното в случая е, че черната серия на ямболии започна точно срещу този съперник - на 26 ноември 2016 година в “Арена Ботеврад”.

Ямбол бе начело едва за няколко минути през първата част, а след това гостите грабнаха здраво лидерската позиция и напълно резонно спечелиха четвъртата си поредна победа, без да оставят особено голям шанс на днешния си опонент.

Михайло Секулович с 16 точки, 8 борби и 3 асистенции бе най-добрият играч на Балкан, а Душан Цветкович направи силно включване с 14 точки и 6 борби като резерва.

За Ямбол Цветослав Острев бе най-добър. Гардът вкара 14 точки и направи 4 асистенции срещу бившия си отбор.

ЯМБОЛ - БАЛКАН 56:62 (12:14, 17:24, 14:12, 12:12)

ЯМБОЛ: Венцислав Петков 12, Станислав Говедаров 13, Евгени Иванов, Стоян Петков 2, Николай Върбанов 12 (Стойо Чолаков, Андрей Иванов 2, Цветослав Острев 14)

БАЛКАН: Амин Хот 8, Николай Маринов 4, Радослав Кочев9 , Травис Даниълс 5, Михайло Секулович 16 (Александър Илиев 3, Душан Цветкович 14, Филип Каменов 3)