Академик Бултекс се измъкна в Плевен и вече е втори

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 (Пловдив) спечелиха десетата си победа през сезона в НБЛ, а благодарение на нея и развитието в другите двубои се изкачиха на втората позиция в класирането. Играчите на Асен Николов постигнаха впечатляващ обрат срещу Спартак в Плевен и си заслужиха победата с 90:88.

Пловдивчани се пребориха за победата през второто полувреме. Първата част бе абсолютно равностойна (23:23), докато на почивката местните любимци вече се бяха откъснали напред за 40:51. След почивката се стигна и до най-голямата разлика в тяхна полза, която бе 16 точки, но в последните четири минути на третия период гостите те скъсиха дистанцията до 60:67 след сирената за тази част.

Финалните 10 минути бяха изключително интересни, а Спартак поддържаше дистанцията и докосваше победата при 84:88 и 1:21 минути до края. Тройка на Белфийлд и кош на Смит обаче обърнаха нещата в съвсем различна посока за 89:88, а в последните две нападения на домакините Михаил Танев първо пропусна от тройката, а след това направи крачки, докато Васил Александров подпечата победата на своя тим с 90:88.

Шакир Смит с 23 точки, Оскар Белфийлд с 19 и Джордан Семпъл със 17 бяха отличниците за пловдивския отбор. Димитър Димитров пък влезе силно от пейката с 15 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Мартин Маринов с 23 и Димитър Маринчешки с 18 точки се отличиха за Спартак.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) 88:90 (23:23, 28:17, 16:20, 21:30)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Милен Дудев 5, Мартин Маринов 23, Константин Коев 7, Димитър Маринчешки 18, Милован Савич 12 (Герасим Николов 15, Михаил Танев 8)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ): Оскар Белфийлд 19, Шакир Смит 23, Васил Александров 6, Джордан Семпъл 17, Станислав Ваклинов 5 (Васил Бачев 5, Димитър Димитров 15, Васил Михайлов)