Гълъбинов с асистенция срещу Гатузо

Българският нападател Андрей Гълъбинов прекъсна серията си от три поредни мача с попадение в Серия "Б". Родният таран игра пълни 90 минути при домакинското равенство с Пиза 1:1 от 23-ия кръг на първенството. Той за първи път бе в тандем с Федерико Македа от първата минута, след като досега бившият играч на Манчестър Юнайтед влизаше все като резерва.

Именно Гълъбинов бе най-опасен от своите с хубав удар в края а първата част. В 59-ата минута Калдерони от домакините бе изгонен, но четири по-късно Гълъбинов асистира на Касерони, който прати топката във вратата на "нерадзурите". Тосканците, водени от Рино Гатузо, реагираха с човек повече, като в 94-ата минута Масуки израни. Така Новара все още няма победа през 2017 година. Гълъбинов и компания имат актив от 29 точки, като заемат 10-то място. Осмото, даващо право на плейоф, е заето от Перуджа, като "грифоните" имат 32 точки. Пиза с актив от 25 точки е на 17-то място.

Лидер остана Верона с 41 точки и мач по-малко. Фрозиноне след победа с 1:0 над Бреша има същия актив, но от 23 изиграни мача.