Много голове, сериозен обрат и ужасни новини при първа загуба на ЦСКА-София в Испания (видео)

ЦСКА-София поведе с 2:0, но в крайна сметка загуби с 2:4 от Рубин (Казан) втората си контрола в Испания. Червените откриха резултата след попадение на Станислав Манолев, а Руй Педро удвои, но до почивката руснаците изравниха чрез Жонатас и Оздоев. През второто полувреме двукратният шампион на Русия, който в момента заема девето място в местното първенство, вкара нови два гола чрез Ахметов и Цакташ.

По-лошото от поражението е контузията на Станислав Манолев, който напусна с изваден лакът. Бранителят игра през първото полувреме, след което бе заменен. В края на мача обаче футболист на руснаците настъпи Александър Дюлгеров по ръката и това наложи повторното влизане на Манолев, който секунди преди последния съдийски сигнал получи тежката травма.

Рубин имаше териториално предимство в първите десетина минути и играта се водеше предимно в половината на червените, но именно те създадоха първата по-сериозна опасност в мача. Това се случи в 11-та минута, когато Руй Педро осъществи отличен пробив по лявото крило, но сбърка в завършващия пас.

Руснаците отговориха с изключително опасен шут на Рочина в 16-ата минута, който профуча покрай лявата греда.

Така се стигна до 24-ата минута, в която Станислав Манолев откри резултата. Той се възползва от отличен извеждащ пас на Рубен Пинто и останал очи в очи с руския страж, не сгреши.

Рубин можеше бързо да изравни. Първо техен футболист стреля и след коварен рикошет топката прехвърли Китанов, но и неговата врата. От последвалия корнер играч на руснаците стреля с глава в аут.

В 30-ата минута червените претендираха с пълно основание да получат дузпа за задържане на Преслав Йорданов, но реферът остана безмълвен.

Само 120 секунди след тази ситуация ЦСКА-София удвои. Руй Педро пое топката отляво на границата на наказателното поле и след великолепен параболичен диагонален изстрел намери далечния ъгъл на Рижиков за 2:0.

Руснаците върнаха едно попадение в 34-ата минута, когато Жонатас завърши майсторски добра атака отляво. В 41-ата минута Оздоев изравни, реализирайки с глава след центриране от корнер.

Секунди по-късно Жонатас можеше да осъществи пълен обрат, но не успя да вкара очи в очи с Китанов. До края на първата част Арсенио шутира опасно, но не уцели вратата.

През второто полувреме Рубин игра с изцяло нова 11-ка.

Около 60-ата минута и Стамен Белчев смени почти целия състав, който стартира проверката.

В 71-ата минута Рубин осъществи пълен обрат след гол на Ахметов. Футболистът на руснаците се възползва от груба грешка на българската отбрана и останал сам срещу Китанов вкара в долния десен ъгъл. В края на срещата резервата Мию Цакташ вкара четвърти гол в мрежата на Китанов, с което оформи крайния резултат в двубоя.

ЦСКА-СОФИЯ - РУБИН (КАЗАН) 2:4