Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Ето кога е полуфиналният мач на Димитров

Григор Димитров ще изиграе полуфиналния си мач на Australain Open в петък. Най-добрият ни тенисист все още чака да разбере кой ще бъде неговият съперник в спора за място на финала - Милош Раонич или Рафаел Надал. Независимо срещу кого ще трябва да премери сили, Григор ще изиграе полуфиналния си двубой във вечерната сесия в петък, 27 януари. Мачът ще започне в 10,30 часа българско време.

Ако се класира за финала, Димитров ще има ден по-малко за почивка от другия участник в прекия спор за ценния трофей. В изцяло швейцарски сблъсък в четвъртък силите си ще премерят четирикратният шампион Роджър Федерер и победителят от 2014 година Стан Вавринка.

Тази сутрин Григор за първи път в кариерата си се класира на 1/2-финалите на турнира от "Големия шлем" в Мелбърн, след като на 1/4-финалите отнесе с 6:3, 6:2, 6:4 белгиеца Давид Гофен.