Луд обрат остави ПСВ в битката за титлата (видео)

ПСВ Айндховен и Хееренвеен сътвориха един от най-вълнуващите мачове в холандското първенство този сезон. Минута преди края на редовното време "филипсите" губеха с 2:3, но успяха да обърнат нещата в своя полза с два късни гола. Победата запази шансовете на тима да защити титлата си, въпреки че изостава с 8 точки от лидера Фейенорд.

Гостите от Хееренвеен, за които игра преотстъпения от Реал Мадрид Мартин Йодегор, повеждаха на три пъти благодарение на хеттрика на Реза Гочанейхад. третото попадение на иранеца падна в 80-ата минута, малко след като Гастон Перейро бе пропуснал дузпа за ПСВ. Драмата настъпи в самия край на двубоя. Първо Марко ван Хинкел се разписа за 3:3, а в добавеното време защитникът Ектор Морено се превърна в герой за домакините, носейки победата.

В друг мач от 19-ия кръг Аякс се наложи като гост на Утрехт с 1:0. Ласе Шьоне пропусна дузпа в средата на втораат част, но в 83-ата минута именно той донесе победата на гранда от Амстердам. Аякс е втори в подреждането с 43 точки, а начело е Фейенорд с 48.