Лидерите в Серия "Б" се сринаха

Лидерите в Серия "Б" започнаха със загуби подновяването на първенството през 2017 година. Кандидат номер едно за влизане в Серия "А" - Верона, който завърши календарната година на първо място с актив от 41 точки, загуби с 0:2 гостуването си на Латина от 22-ия кръг на втория ешелон на Апенините. Голмайсторът Джампаоло Пацини и компания нямаха ден, като отстъпиха след попадения на Броско (10) и Боакие (90). Въпреки това Верона остана на първо място в класирането, след като преследвачите до този кръг Фрозиноне (38) и Беневенто (36) също започнаха година с поражения.

Бившият тим на Александър Тонев отстъпи много драматично с 1:2 във визитата си на Виртус Ентела, след като водеше до 91-ата минута в резултата с гол на Диониси още с първата атака в мача. Попаденията на Тройяно в първата минута на продължението и на Капуто в последните секунди на петата минута от добавеното време донесоха изненадващ обрат на домакините.

Новакът в Серия "Б" Беневенто падна с 0:2 при гостуването на Спал, който вече е втори в класирането с актив от 39 точки. Читадела пък победи Бари с 2:0 и се изкачи на четвърто място с 37 точки.