Лидерът Ница стъпи накриво в Корсика (видео)

Кризата с контузени футболисти се отразява все по-сериозно на амбициите на Ница. В първи мач от 21-ия кръг на Лига 1 "орлетата" не успяха да победят Бастия и двубоят на остров Корсика завърши 1:1. Това беше трето равенство за тима на Люсиен Фавър в последните 4 мача. Точката все пак помогна на Ница да оглави еднолично класирането преди утрешния двубой на Монако, който приема Лориен.

Без Юнес Беланда, Жан Микаел Сери и Валентен Ейсерик халфовата линия на гостите беше сериозно отслабена. Ница игра много разпокъсано до почивката и домакините заслужено поведоха с гол на Принс Онианг в 17-ата минута. В 33-ата Арно Суке изравни, а през второто полувреме "орлетата" не се възползваха от численото си предимство след червения картон на Яник Каюзак.
В последните минути гостите засилиха натиска си, но действаха прекалено еднообразно и не можаха да отбележат втори гол.

В следващия кръг Ница приема Гинган, а Бастия е домакин на Каен.