Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Славия се разправи с Иртиш на Херо

Славия започна с престижна победа контролите си в Турция. "Белите" победиха с 3:1 Иртиш (Павлодар), който е воден от българския треньор Димитър Димитров.

В 16-ата минута Руслан Есимов си вкара автогол след пробив на Янис Карабельов.

Две минути преди края на полувремето за игра с ръка беше отсъдена дузпа в полза на българския отбор и младият нападател Калоян Кръстев от бялата точка вкара за 2:0.

На почивката старши треньорът на "белите" Владимир Иванов смени 10 човека от състава и остави на терена само защитника Петко Христов.

В 49-ата минута Арман Смайлов довкара отбитата от гредата топка и намали на 2:1.

Десет минути преди края Иван Минчев оформи крайното 3:1, след като получи добър пас от Ивайло Димитров и с десния крак стреля покрай вратаря.

Азербайджанският халф с турски паспорт Миркамил Хашимли и руският краен бранител Данил Майков, които карат пробен период, играха по едно полувреме за "белите".

Втората контрола на Славия по време на лагера в Турция ще бъде в неделя с украинския Олександрия.

Към мача днес имаше сериозен интерес. Двубоят беше изгледан от целия спортно-технически щаб на шампиона Лудогорец (Разград) начело с треньора Георги Дерменджиев и капитана Светослав Дяков.

На срещата присъства и треньорът на казахстанския Алтай (Семей) Илиан Илиев.