Митроглу с хеттрик за разгромен успех на Бенфика

Бенфика се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Португалия след разгромна победа с 6:2 над Лейшоеш. С хеттрик за гранда от Лисабон се отчете гръцкият национал Костас Митроглу, който реализира и трите си попадения след почивката.

Пици, Андре Алмейда и Жонас Гонсалвеш дадоха солидна преднина на домакините, преди Рафаел Порселис да върне един гол в края на първото полувреме. Отново той беше точен в 68-ата минута, малко след като Митроглу беше вкарал първия си гол от дузпа. Гръкът оформи крайния резултат с попадения в 71-ата и 90-ата минута.

В другия четвъртфинал снощи Витория (Гимараеш) отстрани Спортинг Ковиля след успех с 1:0 като гост.

БЕНФИКА - ЛЕЙШОЕШ 6:2