"Ел Молинон" изживя още една загуба (видео)

Отборът на Спортинг Хихон записа четвърто поредно поражение в Примера, след като днес загуби с 2:3 от Ейбар в среща от 18-ия кръг, играна на "Ел Молинон". Мачът изобилстваше от грешки на двамата вратари, заради които паднаха и повечето попадения.

Двубоят на "Ел Молинон" започна лудо с два гола в първите десет минути и още два до средата на полувремето. В третата минута съдията Фернандес Борбалан назначи дузпа за нарушение на Лийо срещу Адриан Гонсалес. Потърпевшият реализира от бялата точка. Домакините изравниха в деветата минута: Асиер Риесго не изчисти добре и Карлос Кармона се възползва от грешката - 1:1.

В 17-ата Педро Леон центрира и Адриан стреля с глава в гредата. Между 21-ата и 23-ата минути баските вкараха два идентични гола. Първо Адриан шутира извън наказателното поле, Иван Куеяр изби в крака на Педро Леон, който добави в мрежата. Малко повече от минута по-късно отново Адриан стреля от 20-ина метра, Пичу Куеяр пак не се намеси добре, а Фернандо Аморебиета и Лийо се засуетиха и Антонио Луна притича и вкара - 1:3.

В 50-ата минута Куеяр направи нова сходна грешка, но този път Серхио Алварес изчисти от голлинията. В 57-ата астурианци върнаха един гол. Начо Касес реализира с фронтален шут, с който резервния страж Йоел Родигес не се справи - 2:3. До края момчетата на Абелардо Фернандес не намериха сили за изравнителен гол.

Спортинг остава сред изпадащите, докато "синьо-червените" от "Ипуруа" са в горната половина на таблицата.