Каляри се разправи с Дженоа (видео)

Отборът на Каляри разгроми с 4:1 у дома Дженоа в ранния неделен мач от 20-ия кръг на Серия "А". Джовани Симеоне даде аванс на гостите от Генуа в резултата в 28-ата минута, но след това Марко Бориело (40, 60), Жоао Педро (44) и Диего Фариас (64-дузпа) наказаха "грифоните".

Секунди преди началото на мача наставникът на Каляри Масимо Растели извърши принудителна смяна. Давиде Ди Дженаро имаше физически проблем и вместо него срещата започна Панайотис Тахсидис.

В 28-ата минута Еденилсон технично копна топката отдясно и Джовани Симеоне с глава изпрати топката в мрежата зад Рафаел, извеждайки Дженоа напред в резултата. Синът на треньора на Атлетико Мадрид Диего Симеоне вече има 7 попадения в Серия "А" този сезон.

В 40-ата минута играч на Дженоа стреля към вратата на Еудженио Ламана, стражът изби, но дебнещият наблизо Марко Бориело направи добавка и изравни резултата.

Минута преди края на първата част домакините направиха обрат и тимът на Дженоа вече беше догонващ в резултата. Попадението бе доста куриозно. Бориело удари напречната греда с глава, след което Айзък Кофи се опита да изрита топката далеч от вратата на "грифоните". Топката обаче се удари в краката на Жоао Педро и оттам се озова по доста смешен начин във вратата на генуезци.

През второто полувреме картината стана още по-неприятна за Дженоа. В 60-ата минута Бориело вкара втория си гол в двубоя. Той бе точен с атрактивен удар от въздуха след продължително разбъркване пред вратата на гостите. За опитния нападател това бе гол №9 в първенството от началото на сезона. 34-годишният голаджия има и 4 попадения за Купата на Италия - всичките при победата с 5:1 срещу Спал.

В 64-ата минута резултатът стана 4:1. Точен бе Диего Фариас от дузпа, отсъдена за нарушение на Армандо Ицо срещу Никола Муру.

В 79-ата минута тимът на Каляри остана с 10 души на терена, след като втори жълт, съответно червен картон получи Марко Капуано. Това обаче по никакъв начин не попречи на тима от Сардиния да запише победа, след която тимът е 10-и в класирането с 26 точки. Дженоа пък претърпя пето поредно поражение и няма победа в последните си шест срещи в Серия "А". Последната победа на тима е с 3:1 срещу Ювентус на 27 ноември. Генуезци са 15-и в подреждането с 23 точки.