Лориен зарадва феновете с победа в дербито

Отборът на Лориен победи с 3:1 Гинган в дербито на полуостров Бретан от 20-ия кръг на Лига 1. “Мерлузите” губеха с 0:1 до 72-ата минута, след като Янис Салибур бе дал преднина на съперника, но в края на мача с попадения на Абдул Маджид Уорис, Джими Кабо и отново Уорис стигнаха до успеха, с който зарадваха изстрадалите си фенове. Въпреки победата Лориен остава в зоната на изпадащите с едва 18 точки. Гинган от своя страна е пети с 30.

Нанси се пребори с Бастия на тежкия терен в Източна Франция и спечели с 1:0. Исар Диа вкара победното попадение в средата на първата част, а в края на мача Алан Сен-Максимен от гостите бе изгонен. Нанси набира скорост и вече е 11-и с 24 точки. Корсиканците са с 20 на 16-а позиция.

Анже и Бордо завършиха наравно 1:1 след попадения на Исмаел Траоре за домакините и автогол на Баптист Сантамария в полза на жирондинците. При същия резултат приключиха и тимовете на Монпелие и Дижон. Жулио Таварес откри за гостите, но Жером Русийон спаси домакините в края на срещата.