Уест Хам може и без Пайе, а Каръл също кандидатства за гол на сезона (видео)

Уест Хам срази Кристъл Палас с 3:0 в лондонски сблъсък от 21-ия кръг на Премиършип, който ще бъде запомнен със спиращото дъха изпълнение на Андрю Каръл. Централният нападател реализира второто попадение в 79-ата минута със задна ножица. 11 минути по-рано Софиан Фегули беше открил резултата, а в 86-ата минута Мануел Лансини окончателно отказа съперника. Героят в сянка обаче се казва Микейл Антонио, който подаде и за трите попадения.

С тази победа "чуковете" събраха дръпнаха с 9 точки на "орлите", които засега са точно над чертата на изпадащите. За Палас това беше седми пореден мач без победа.

Двубоят на "Лондон Стейдиъм" беше първият след отлъчването на Димитри Пайе, който вече не иска да играе за Уест Хам и настоява да бъде продаден.

При липсата на французина мениджърът Славен Билич заложи на Лансини и Фегули като подкрепа на изнесения напред Анди Каръл. Де факто домакините доминираха през почтия целия мач, но пречупиха своя опонент едва в края. Преди почивката обаче шансовете пред Уест Хам не бяха толкова чисти, като дори Кристъл Палас беше по-близо до откриването на резултата, когато в 35-ата минута Джеймс Томкинс за малко не наказа бившите си съотборници. Това обаче беше по-скоро изключение в сравнение със случващото се на терена.

"Чуковете" вкараха чак в 68-ата минута, когато Антонио намери Фегули на празна врата след предвидливо подаване  на Марк Нобъл преди това. В 79-ата минута дойде големият миг на Каръл, който така заби топката в мрежата, че и най-големите му критици трябваше да станат и да аплодират. С този гол бившият национал "се кандидатира" за приза за попадение на сезона, след като Оливие Жиру и Хенрих Мхитарян сториха това по-рано.

В 86-ата минута Лансини излезе сам срещу Уейн Хенеси и оформи крайното 3:0.

С днешните си три асистенции Микейл Антонио затвърди ключовата си роля в тима на Билич. 26-годишният халф вече е участвал в 11 от головете на своя отбор този сезон в Лигата (8 гола и 3 подавания), по който показател е над всички в отбора.

В следващия кръг Уест Хам ще гостува на Мидълзбро, а "орлите" ги очаква домакинство на Евертън.