Супер Ели и Динамо (Казан) тръгнаха с лесна победа за Купата на CEV

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева и нейният Динамо (Казан) тръгнаха с категорична победа във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистките на Динамо нямаха проблеми като гости на чешкия УП (Оломуц) с 3:0 (25:16, 25:16, 25:16) в първия мач от 1/16-финалите на турнира.

Срещата-реванш между двата тима е на 26 януари (четвъртък) от 17,00 часа българско време в Казан. На Динамо им трябва само два спечелени гейма, за да се класират напред на 1/8-финалите, където ще ги очаква победителя от двойката между израелския Апоел (Кфар Саба) и босненския Бимал-Йединство (Бръчко).

Ели Василева игра стабилно цял мач за Динамо и реализира 12 точки (1 блок, 3 аса, 35% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане) за успеха. Най-полезна за тима стана Ирина Воронкова с 14 точки (2 блока, 44% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата. За домакините от Оломуц Мартина Михаликова реализира 11 точки.