Страхил Балов: Българският дух е доста силен

Националният отбор на България за девойки младша възраст (U18) започна с победа 3:1 европейската квалификация в София, а ето какво каза за BGvolleyball.com след края на двубоя в зала "Христо Ботев" селекционерът Страхил Балов

"Във втория гейм момичетата проявиха уникално геройство, при условие, че губеха гейма със 7-8 точки, показаха характер. Видях, че българският дух е доста силен, както винаги. Поздравявам ги за победата. В третия гейм имаше едно българско отпускане, което се надявам, че няма да допускаме в следващия мач. Имаше 3-4 изключително глупави сервиси, като ги бях предупредил.

Поздравления за отбора на Австрия, който показа завидни посрещане и защита. Надиграха ни в този елемент.

Факторът домакинство и нашият силен дух ни помогнаха да преодолеем този корав съперник. В четвъртия гейм отговорихме подобаващо, мотивирано и надъхано".