Йосифов и Пиаченца обърнаха Перуджа от 0:2 за Купата на Италия (снимки)

Отборът на ЛПР (Пиаченца), за който играят Виктор Йосифов и Христо Златанов, се класира за финалната четворка за Купата на Италия. При това Вълците направиха страхотен обрат, за да триумфират с 3:2 (17:25, 23:25, 25:23, 25:21, 15:13) като гост на силния Сър Сейфти Конад (Перуджа) с Велизар Чернокожев в състава.

Домакините от Перуджа започнаха силно четвъртфиналния двубой, който се игра пред близо 3000 зрители в "ПалаЕванджелисти" и поведоха с 2:0 гейма, но това не се оказа достатъчно и в крайна сметка допуснаха пълен обрат.

Топ реализатор в мача стана сръбският ас на Перуджа Александър Атанасийевич, който заби 29 точки (3 аса, 1 блокада, 69 % в нападение), а по 11 добавиха Иван Зайцев (2 аса, 1 блокада, 35 % в атака) и сръбският център Марко Подрашчанин (1 ас, 3 блокади, 70 % в нападение). Велизар Чернокожев не получи шанс за изява.

За гостите от Пиаченца силен мач изигра кубинският диагонал Фернандо Ернандес, който заби 27 точки (3 аса, 1 блокада, 56 % в нападение). Виктор Йосифов се появяваше като резерва в първите четири гейма и бе на терена през цялото време в тайбрека, в резултат на което отбеляза 2 точки (100 % в нападение). Христо Златанов не се появи в игра.