Милан срещу Юве за Купата (видео+галерия)

Последният финал за Купата на Италия между Милан и Ювентус ще се повтори на четвъртфинал в турнира през тази година. Това стана ясно, след като "росонерите" надвиха с 2:1 Торино на "Сан Сиро" в осминафинален сблъсък.

Андреа Белоти даде аванс на "биковете" в 27-ата минута, но в рамките на 180 секунди през втората част Милан стигна до победата. Първо Юрай Куцка в 61-ата минута, а след това Джакомо Бонавентура в 64-ата минута пратиха коженото кълбо в мрежата на Джо Харт и донесоха пълен обрат.

Така на 24 януари на "Ювентус Стейдиъм" шампионите ще имат възможност да се реваншират за загубената Суперкупа на Италия срещу "росонерите" в Доха. Момчетата на Винченцо Монтела пък ще се опитат отново да надхитрят "бианконерите", тъй като се надяват пак да стигнат до финала в надпреварата.

Милан удари Торино за Купата на Италия Синиша Михайлович заложи на своите титуляри, като Мануел Итурбе дебютира от първата минута.

Първата част бе доста интересна, а "биковете" бяха по-опасни. Тимът на Михайлович отправи цели осем удара в посока вратата, пазена от Джанлуиджи Донарума. В 25-ата минута Бонавентура се откъсна сам срещу Харт, но се забави и топката му бе избита. Последва удар на Андреа Бертолачи в ръцете на английския вратар. При последвалата контраатака Торо матира "росонерите". Бенаси изведе Белоти, който сам срещу Донарума не сбърка. Това бе неговият 15-и гол за сезона. Милан опита да реагира, като вдигна оборотите, но не застраши нито веднъж Джо Харт в минутите до края на първото полувреме.
Милан удари Торино за Купата на Италия
В самото начало на второто полувреме Джанлука Лападула неволно разби главата на Харт. "Деветката" на домакините първи викна лекарите на терена, а на бившия вратар на Манчестър Сити трябваше да му се бинтова главата. Сусо отново бе най-опасен за "червено-черните", които натиснаха още повече и търсеха изравняване. Такова дойде в 61-ата минута. Испанският техничар навърза двама бранители и стреля опасно от границата, но Харт изби със сетни усилия. Топката стигна до Бонавентура, който центрира остро, а на задната греда Куцка от малък ъгъл изравни.

Милан удари Торино за Купата на Италия Това вдъхна увереност на "росонерите", които секунди по-късно празнуваха пълен обрат. В 64-ата минута, подобно на финала в Доха, Сусо центрира, а Бонавентура вкара. Този път италианецът се разписа от воле вместо с глава и стана единственият играч на клуба вкарал и в трите турнира през този сезон.

Милан удари Торино за Купата на Италия Милан, който дебютира в тазгодишното издание на турнира, продължи да владее повече топката, но при бърза контраатака в 69-ата минута Белоти излезе отново сам срещу Донарума. Този път 17-годишният вратар спаси. Отново Белоти пробва да затрудни Донарума без успех. Бонавентура пропусна да реши мача в 84-ата минута, а в 87-ата минута Барека от гостите бе изгонен за груб фаул срещу Сусо. Реферът даде седемминутно продължение, в което Лападула направи невероятен пропуск. "Деветката" на домакините пропусна две положения, но първото шокира тифозите. Нападателят излезе сам срещу Харт, майсторски го преодоля, а след това от три метра вместо да вкара за 3:1, стреля в Морети.

Милан удари Торино за Купата на Италия В последните секунди Адем Ляич стреля от фаул, но Донарума бе на мястото си и гарантира нов мач с Ювентус за Купата. Последните два сблъсъка донесоха по една купа за грандовете, а този ще даде само право на участие в полуфинал.

"Росонерите" за осма поредна година се класират сред осемте най-добри в турнира, докато Торино отстъпи в седмо поредно гостува за Купата. Освен това "биковете" отпаднаха на тази фаза за седми път в последните осем години, като напускат турнира след победи над Про Верчели и Пиза в предните два кръга.

Милан удари Торино за Купата на Италия Успехът бе осми за Милан от 22 мача в турнира срещу Торо, който остана с девет победи. "Червено-черните" отстраняват "виненочервените" за втори път от три опита на тази фаза. Предният път бе през 2000 година, но тогава сториха това в два мача.

Интересното е, че в понеделник двата тима излизат един срещу друг в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Този път арена на сблъсъка ще бъде "Олимпико Гранде Торино".