17-годишен счупи рекорд при разгромна победа на Швеция (видео)

17-годишният Александър Исак стана най-младият реализатор в историята на шведския национален отбор. Тийнейджърът вкара първия гол за "Тре Крунур" при победата с 6:0 срещу Словакия в приятелска среща. Исак започна като титуляр за скандинавците и реализира първото попадение в срещата в 19-ата минута. Нападателят на АИК Солна остана на терена до 71-ата минута, когато бе сменен.

Филип Хлоховски пропусна дузпа за словаците в 30-ата минута, а през второто полувреме Швеция вкара още пет гола. Точни за съперника на България в световните квалификации през втората част бяха Давид Моберг Карлсон (51), Андерсон (59, 79), Пер Фрик (89) и Саман Годас (90+2).

На 17 години и 113 дни Исак счупи рекорд с повече от 100-годишна давност. Досегашният най-млад реализатор за националния отбор на страната беше Ерик Далстрьом на 18 години и 1 ден и това става при победата над Финландия през далечната 1912-а година.

"Не съм фокусиран върху рекорди и постижения, макар че се зарадвах, когато ми казаха. А и имам още нещо в себе си- никога не искам да бъда на второ място. Вкарвам първия гол, а след това ставам и най-младият реализатор за Швеция", обясни Исак, който играе за АИК (Стокхолм) и има 10 попадения през изминалия сезон.