Приказката на Алкоркон продължава, Алавес отстрани Депор

Отборът на Алкоркон остана единственият представител от Сегунда, който продължава на 1/4-финалите за Купата на краля. Испанският тим, който преди години унизи Реал Мадрид в същия турнир, днес надви с 2:1 като гост Кордоба. В първата среща преди седмица двата тима не успяха да си отбележат гол. Това е историческо достигане до 1/4-финалите на скромния тим от мадридското предградие.

Във Витория Алавес направи 1:1 с гостуващия Депортиво Ла Коруня и след 2:2 на "Риасор" именно баските продължават напред заради двата гола на чужд терен. Едгар Мендес откри резултата в 45-ата минута, а в 48-ата Тео Ернандес беше изгонен с втори жълт картон. Гостите вкараха изравнителен гол в 60-ата минута чрез Алехандро Арибас. До края обаче домакините удържаха благоприятния за тях резултат. Така Алавес достигна 1/4-финалите за пръв път от почти 20 години.