И последният намери начин да препъне Валенсия (видео)

Мъките на Валенсия сякаш нямат край. В последен мач от 17-ия кръг на Ла Лига "прилепите" изпуснаха по изключително наивен начин победата при гостуването си на Осасуна. Срещата на "Ел Садар" завърши 3:3, като домакините от Памплона, които са на дъното в класирането, изравниха дълбоко в добавеното време. Малко преди това капитанът на Валенсия Даниел Парехо не успя да реализира дузпа и сякаш предизвика съдбата.

И двата отбора наскоро останаха без треньори. Чезаре Прандели напусна Валенсия, а ръководството на Осасуна уволни Хоакин Капарос заради поредицата от слаби резултати. Съперниците претърпяха и тежки домакински загуби в първите 1/8-финали от турнира за Купата на краля, които на практика ги изхвърлиха от състезанието.

Преотстъпеният от Барселона Мунир Ел Хадади откри за Валенсия още във 2-ата минута, но много скоро Ориол Риера изравни. Същият Риера обаче си вкара автогол в края на полувремето и "лос че" отново взеха преднина.
След почивката стана още по-драматично. Роберто Торес се разписа за 2:2 в 62-ата минута, а в 73-ата десният бек Мартин Монтоя за трети път приближи гостите до победата. Пропуснатата от Парехо дузпа вдъхна надежда на футболистите на Осасуна и в добавеното време Карлос Клерк спаси тима с попадение за крайното 3:3.

Равенството остави тима от Навара на последното място с едва 8 точки, а Валенсия е точно над чертата на изпадащите с 13 точки.