Голдън Стейт възкръсна в столицата на Калифорния

Отборът на Голдън Стейт възкръсна след шокиращото домакинско поражение от Мемфис, при което баскетболистите на Стив Кър профукаха огромна преднина и загубиха у дома след продължение. Сега те се върнаха на правилния път, а това се случи при гостуването на друг отбор от щата Калифорния, този от столицата, а именно Сакраменто. Уориърс спечелиха със 117:106 в съвсем новата зала на Кингс, а това се случи след силен мач на ударното трио на тима - Кевин Дюрант, Стеф Къри и Клей Томпсън.

Звездите на отбора реализираха общо 78 точки. Отличник в този показател бе Къри с 30 (5/11 тройки), към които прибави 6 асистенции и 4 борби. Дюрант вкара 28 плюс 7 борби, 6 асистенции и 4 чадъра, а Клей Томпсън завърши с 18 точки, но при лоша стрелба от тройката (1/7), компенсирана със 7/12 за 2 точки. Дреймънд Грийн за пореден път бе близо до “трипъл-дабъл” - 9 точки, 10 асистенции и 7 борби, а абсолютно всички играчи, записали минути за вицешампионите, реализираха поне по веднъж от игра.

Домакините се насладиха на прекрасно първо полувреме, но във втората половина на срещата в “Голдън Уан Сентър” гостуващия тим вдигна оборотите и прати нещата в желаната посока, за да спечели победа №32 през редовния сезон.

Иначе за Кингс обичайният заподозрян бе на висота - ДеМаркъс Казънс вкара 17 точки с 10 борби и 5 асистенции, а най-резултатен стана Руди Гей с 23 точки. Цялата стартова петица на Сакраменто постигна двуцифрени точкови показатели, докато Тай Лоусън имаше силно включване с 15 точки от пейката при двадесет и второто поражение на отбора на Дейв Йейгър.