Французойка спечели преследването на 10 километра от СК по биатлон

Французойката Мари Дорен Абер спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон в Оберхоф (Германия). Световната шампионка в дисциплината от Контиолахти 2015 беше най-бърза по трасето с време 34:33.3 минути, след като допусна само една грешка при първата от четирите си стрелби. Така 30-годишната Абер записа втора победа за сезона и общо седма в кариерата си за Световната купа.

Носителката на Световната купа от миналия сезон Габриела Коукалова от Чехия, която стартира първа като победителка от вчерашния спринт на 7,5 километра, днес остана втора на 38.8 секунди, след като направи три пропуска при стрелбата. Световната шампионка от Ханти Мансийск 2011 Кайса Мекерейнен (Финландия) се нареди трета на 1:19.1 минута зад Абер след четири грешки на огневия рубеж.

Българката Десислава Стоянова, 46-а в спринта, завърши на 53-о място в преследването, след като беше изпреварена с обиколка след третата си стрелба. До този момент Стоянова беше направила 8 пропуска. Коукалова оглави генералното класиране за сезона с 419 точки, Мекерейнен с 414 точки, Лаура Далмайер (Германия) с 410 точки и Абер с 399 точки. Българските биатлонистки все още нямат актив през сезона.