Фалкао бележи, Монако продължава за купата (видео)

С голове на Радамел Фалкао и Валер Жермен Монако победи втородивизионния Аячо с 2:1 и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. "Монегаските" пропуснаха доста чисти положения пред противниковата врата и това можеше да им изиграе лоша шега, защото в средата на второто полувреме Йоан Кавали изравни за гостите от дузпа. Само две минути по-късно обаче Жермен донесе успеха на Монако.

Аячо действаше много прибрано, но няколко скоростни контраатаки на тима от Корсика принудиха Морган Де Санткис да се намесва. В 19-ата минута Фалкао засече центриране на близката греда и откри в полза на Монако. Последваха пропуски на колумбиеца и на Бернардо Силва.

През втората част напречната греда на два пъти лиши домакините от втори гол. Вместо това в 65-ата минута Аячо получи дузпа и Кавали се разписа за 1:1. Отговорът на Монако не закъсня. В 67-ата минута Жоао Моутиньо намери Жермен и той с глава донесе победата на отбора на Леонардо Жардим.

МОНАКО - АЯЧО 2:1
1:0 Р. Фалкао (19)
1:1 Й. Кавали (65) д.
2:1 В. Жермен (67)