Пиаченца и Виктор Йосифов с експресна победа за Купата на CEV (галерия)

Италианският LPR (Пиаченца) спечели лесно домакинството си на австрийския Хипо Тирол (Инсбрук) в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:12) в мач от 1/16-финалите, който се игра пред 1323 зрители в “Пала Банка”.
Пиаченца и Виктор Йосифов с експресна победа за Купата на CEV
Играчите на Алберто Джулиани свършиха блестящо работата си и останаха на игрището само 73 минути. Грешки в играта им почти не се забелязваха и всички в близост до мрежата им се получаваше, което доведе и до безпроблемната победа.
През първите два гейма австрийският тим успя да поддържа темпото на противника, но в третата част играчите на Пиаченца показаха по-голямата си класа.
Цял мач за тима Пиаченца игра и капитанът на националния отбор на България Виктор Йосифов, който се отличи със 7 точки (4 блока, 60% ефективност в атака).
Над всички за тима на домакините бе диагоналът Фернандо Ернандес, който завърши с 16 точки (2 аса, 64% ефективност в атака), а Тревор Клевено (2 аса, 53% ефективност в атака, 29% перфектно и 29% позитивно посрещане) и Лионел Маршал (3 блока, 50% ефективност в атака, 56% перфектно и 56% позитивно посрещане) завършиха съответно с 11 и 10 точки.
За цялата среща играчите на Алберто Джулиани записаха 5 аса и 12 блокади, което се оказа от значение за лесната победа.
„Важно бе за нас да спечелим в 3 гейма. Колкото до реванша, ще дадем всичко, за да приключим срещата отново по най-бързия начин и да си осигурим място в следващата фаза. Имаме нужда от два гейма, за да се класираме и ще дадем всичко, за да постигнем целта си“, сподели след срещата Тревор Клевено.
Реваншът между двата тима е на 18 януари в Инсбрук.
LPR, ПИАЧЕНЦА (ИТАЛИЯ) - ХИПО ТИРОЛ, ИНСБРУК (АВСТРИЯ) 3:0 (25:21, 25:22, 25:12)
ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело 7, Фернандо Ернандес 16, Лионел Маршал 10, Тревор Клевено 11, ВИКТОР ЙОСИФОВ 7, Аимоне Алети 3 - Лорис Маниа-либеро (Йоргос Цумакас 3, Франческо Котарели)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
ХИПО ТИРОЛ: Мурат Йенипазар 2, Рене Тепан 9, Щефан Хъртиански 6, Марти Юхками 9, Педро Франсес 4, Дъглас Соуза 5 - Лукас Провенцано-либеро (Ян Крьол 2, Александер Туш, Никлас Кронтхалер)
Старши-треньор: Даниел Разван.