Дузпи провалиха Интер на турнир в Испания

Италианският гранд Интер изпусна купата на тристранен турнир в Испания. "Нерадзурите" отстъпиха с дузпи на финала в Кадис срещу третодивизионния тим на Марбейя, след като преди това надвиха друг тим от Секунда дивисион Б - Линесе. Мини-мачовете бяха по 45 минути, като победителят в редовното време печелеше три точки, при равенство и победа с дузпи полуваш две, а при загуба с дузпи една.

Турнирът бе открит между двата тима от третото ниво на испанския футбол, като срещата се реши след 18 дузпи, а победител бе Марбейя след 9:8. Загубилият тим излезе срещу Интер, като още във втората минута Паламино прати топката във вратата на миланския гранд. Жейсон Мурийо изравни в 15-ата минута, но Рубио от дузпа даде нов аванс на испанците. Колумбийският бранител обаче с втория си гол в мача изравни в 36-ата минута. Той се разписа отново след центриране от корнер. Секунди преди края на полувремето Габигол вкара своя първи гол за Интер и донесе победата с 3:2. Бразилсикят талант бе изведен от Родриго Паласио, след което хладнокръвно прехвърли вратаря и вкара топката в мрежата.

За финалната среща Стефано Пиоли направи девет промени, като Жоао Марио, Мауро Икарди, Едер Банега, Иван Перешич,Биабиани, Карисо, Ансалди, Ранокия и Сантон се появиха в игра. В 15-ата минута нигерийският нападател Окойе прати топката във вратата на Интер. Иван Перешич все пак изравни в 43-ата минута, така трябваше дузпи да решат победителя.

След четири точки изпълнени дузпи от Хулио, Бенега, Делмонте и Ансалди. Карисо спаси дузпата на Берибиа, но Жоао Марио пропусна следващата и резултата при 11-метровите наказателни удари остана 2:2.  Санчес и Перешич също се разписаха, а Карисо спаси втора дузпа, този път на Маркес. Икарди обаче вместо да донесе победата стреля високо над вратата. Окойе, Биабиани и Диана бяха точни, но Ранокия сбърка.

Така Интер, въпреки своите четири точки, остана на второ място. Тимът на Марбейя също бе с четири, но победата в директния двубой след дузпите им донесе трофея в Кадис.

снимки: Туитър Интер