Ейбар докосва 1/4-финалите (видео)

Ейбар срази с 3:0 като гост Осасуна в първи 1/8-финал от турнира за Купата на Краля и с голяма доза сигурност може да се смята, че тимът на Хосе Луис Мендилибар ще играе в следващата фаза. Нано, Бебе и Адриан Гонсалес бяха точни за баските на "Ел Садар", а за Осасуна остава да хвърли всички сили в битката за оцеляване в Примера.

Ейбар можеше да поведе още в 1-ата минута, но Бебе пропусна от чиста позиция. В средата на полувремето нова хубава така на гостите завърши с центриране от левия фланг към Нано и той се разписа от малкото наказателно поле.

През втората част мачът беше по-равностоен, но в заключителната му фаза Ейбар реши всичко в своя полза. Първо Бебе вкара с мощен удар отблизо в 75-ата минута, а в последните секунди на реднвото време Гонсалес с глава оформи крайния резултат.