Арсенал се добра до точка след обрат от 0:3 (видео)

Арсенал стигна до точка при гостуването си на Борнемут, въпреки че 20 минути преди края губеше с 0:3. Лондончани обаче показаха характер и стигнаха до крайното 3:3. Домакините поведоха с два гола в рамките на четири минути, след като Чарли Даниелс и Калъм Уилсън от дузпа се разписаха. След почивката Райън Фрейзър направи 3:0 и изглеждаше, че крайният победител е ясен.

Алексис Санчес върна Арсенал в мача, а в 75-ата минута резервата Лукас Перес направи 3:2. Капитанът на Борнемут Саймън Франсис получи червен картон за нарушение срещу Аарън Рамзи. В 92-ата минута Оливие Жиру се разписа след удар с глава и донесе точката на гостите. Французинът се отчете с две асистенции и така решителното попадение в края.

Играчите на "артилеристите" се прибраха в съблекалнята щастливи от постигнатото, но в глобален план загубиха две точки. След този резултат те са четвърти в класирането и изостават на лидера Челси с девет точки, а са изиграли мач повече от градския си съперник.

Борнемут нанесе сериозен удар на Арсенал в рамките на 4 минути. Тимът на Еди Хауи поведе с 2:0 в 20-ата минута след два бързи гола. Чарли Даниелс откри резултата, след като се възползва от подаване на Станислас. Защитникът овладя отлично топката, финтира Белерин и прати топката покрай Петър Чех. Четири минути по-късно Калъм Уилсън удвои аванса на домакините от дузпа, отсъдена за нарушение на Джака.

След почивката Арсенал опита да натисне и да се върне в мача, но реално не създаде сериозни голови положения, а в 58-ата минута получи трети гол. Ектор Белерин отново имаше вина за попадението. Той не се справи с Райън Фрейзър и играчът на Борнемут се озова на идеална позиция, след което прати топката между краката на Чех от малък ъгъл.

На фона на слабото си представяне отново Алексис Санчес внесе някакво вдъхновение в редиците на Арсенал. Чилиецът отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона 20 минути преди края. След центриране отдясно Жиру отклони топката и тя се озова в Санчес, който намали на 3:1.

Пет минути по-късно нещата на "Виталити Стейдиъм" изглеждаха доста по-различно. Влезлият като резерва Лукас Перес намали на 3:2 с първия си гол във Висшата лига. Испанецът се възползва от подаване на Жиру и с великолепен диагонален удар от въздуха не остави шансове на Боруц.

Домакините можеха да си осигурят трите точки в 82-ата минута, когато Дан Гослинг се озова на великолепна позиция в наказателното поле. Той направи отличен финт и само трябваше да прати топката покрай Чех, но не уцели вратата. Секунди по-късно Борнемут остана с човек по-малко. Капитанът Саймън Франсис получи червен картон за остро влизане в краката на Аарън Рамзи.

Численото преимущество позволи на отбора на Арсен Венгер да осъществи сериозен натиск в края и той даде резултат. В 92-ата минута Жиру изравни резултата. Той се възползва от центриране на Джака и с техничен удар с глава прати топката в мрежата.

БОРНЕМУТ - АРСЕНАЛ 3:3