Уориърс с победа №30 (видео)

Денвър оказа сериозна съпротива на Голдън Стейт, но силите на Нъгетс не стигнаха за нещо повече от едно равностойно полувреме. Уориърс спечелиха победа №30 за сезона след 127:119 срещу гостуващия тим, който бе пречупен в началните минути на второто полувреме в Калифорния. В последните си петнадесет мача играчите на Стив Кър имат само две загуби и са с най-добър баланс в цялата лига - 30-5.

Дреймънд Грийн завърши с “трипъл-дабъл” - 15 точки, 13 асистенции и 10 борби, докато другите три ключови фигури на домакините вкараха поне по 20 точки. Клей Томпсън се отличи с 25, Стеф Къри с 22, а Кевин Дюрант с 21. Заза Пачулия допълни резултатността на стартовата петица с 11 точки, а Айра Кларк се включи с 12 като резерва.

Никола Йокич отново впечатли за Денвър - 21 точки, 13 борби и 5 асистенции, а Уилсън Чандлър също вкара 21 точки. Данило Галинаро остана с 19, а Юсуф Нуркич също игра добре с 15 точки, 6 борби и 4 асистенции. Нъгетс показаха прекрасно движение на топката, за да направят общо 33 асистенции, точно колкото имаха и Уориърс.