Хардън пише собствената си история (видео)

Хюстън продължава да е едно от най-трудните места за гостуване в НБА. Рокетс спечелиха у дома срещу Вашингтон Уизърдс със 101:91 и записаха петата си поредна победа, а последното им домакинско поражение бе от Сан Антонио на 21 декември, като преди това те не са печелили на собствен терен в още само два случая.

Хардън пък продължава да пише собствената си история, записвайки деветия си “трипъл-дабъл” в рамките на сезон 2016/2017. За цялата си седемгодишна професионална кариера преди началото на настоящия сезон той бе постигал “трипъл-дабъл” общо… девет пъти за общо 534 мача. Този път “Брадата” приключи с 23 точки, 10 борби и 10 асистенции, но не бе на най-доброто си ниво с 18 пропуска от игра, както и 6 грешки за 42 минути.

Ерик Гордън вкара 6 тройки от 12 опита за 36 минути като резерва, за да завърши с 31 реализирани точки. Монтрезъл Харъл остана с 14 точки и 9 борби, а Тревър Ариза прибави 10 точки, 6 борби, 5 асистенции, 3 отнети топки и 2 чадъра.

“Когато стрелбата ми не върви и когато нещата не ми се получават така, както искам, играчите около мен запълват празнината. Тази вечер Ерик Гордън и Райън Андерсън го направиха и вкараха няколко много важни коша”, похвали съотборниците си Хардън.

Рокетс имат 27 победи и тройно по-малко загуби на този етап от сезона - 9. Уизърдс от своя страна са с отрицателен баланс от 16-17, а само три от победите им са били при визити далеч от столицата.

Брадли Бийл се отличи с 27 точки, а Джон Уол - с 18 и 12 асистенции.