Серина Уилямс се завърна на корта с победа

Носителката на рекордните в "Оупън ерата" 22 титли от "Големия шлем" Серина Уилямс се завърна на корта с победа. Тя записа първи успех от септември, когато загуби на полуфиналите на US Open от чехкинята Каролина Плишкова, след което опитната американка си взе почивка поради контузия. Преди това, на "Уимбълдън", тя изравни рекордното за Откритата ера постижение на германката Щефи Граф от 22 титли на сингъл от "Големия шлем".

Днес 35-годишната Уилямс надигра с 6:3, 6:4 в мач от първия кръг на турнира в Оукланд французойката Полин Парментие. Серина не започна мача по най-добрия начин, като загуби първите два гейма и допусна изоставане от 1:3 в първия сет. Световната №2 обаче направи серия от 5 поредни гейма и спечели първата част с 6:3. Във втория сет играта вървеше гейм за гейм, но след това Серина поведе с 5:3 и след 1 час и 16 минути игра се поздрави с победата.

Във втория кръг сгодилата се съвсем наскоро за бизнесмена Алексис Оганян Серина ще играе със сънародничката си Мадисън Бренгъл, победила квалификантката от САЩ Джейми Льоб с 6:4, 7:6 (5).

В същото време за втория кръг се класира и друга бивша лидерка в световната ранглиста - датчанката Каролин Вожняцки. Тя даде само гейм на американката Никол Гибс - 6:1, 6:0.