Везенков помогна за победа на Барселона в Испания

Александър Везенков помогна за победата на Барселона като гост на Сарагоса с 86:75 (51:34) в среща от 15-ия кръг на испанското баскетболно първенство. Българинът започна на резервната скамейка, но за 20 минути игра завърши с 10 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 чадър, записвайки 75% успеваемост за 2 точки (3/4), 33% за 3 точки (1/3) и 100% от наказателната линия (1/1). Националът завърши с коефициент на полезно действие 15.

Най-резултатни за каталунците с по 18 точки бяха Анте Томич и Петери Копонен. Ветеранът в редиците на Йоргос Барцокас Хуан Карлос Наваро не взе участие в двубоя, а единственият друг играч, който не записа минути бе младат надежда Стефан Пено.

Барса бе по-добрият отбор през абсолютно целия мач и влезе в последната част с преднина от 25 точки, но в тези 10 минути реализира само 11 точки, което обаче не се оказа фатално. Германското крило Робин Бенцинг се отличи с 20 точки за Сарагоса.

Барселона заема второто място в класирането с 11 победи и 3 поражения. Лидер е шампионът Реал Мадрид с 11 успеха и 2 поражения, който има и мач по-малко - гостуване на Баскония.