Лош ден за Пиронкова в Китай, Цвети взе само 2 гейма срещу американка

Първата ни ракета при дамите Цветана Пиронкова загуби с 1:6, 1:6 от американката Алисън Риск в мач от втория кръг на турнира в Шънджън (Китай). Риск е поставена под №8 в схемата и миналата година достигна до финала на турнира. Това бе второ поражение за 63-ата в ранглистата на WTA в момента Пиронкова срещу 39-ата в света Риск. Първата им среща бе през 2013 година, в първия кръг на Откритото първенство на САЩ, където българката отново не взе сет срещу американката - 3:6, 3:6.

Риск ще играе на 1/4-финалите с миналогодишната шампионка Агниешка Радванска, №3 в света и поставена под номер 1 в схемата на турнира. Полякинята срази румънката Сорана Кърстя с 6:0, 6:3, след като във втория сет губеше с 0:3. На финала през 2016 година Радванска надигра убедително Риск с 6:3, 6:2.

Риск първа имаше началния удар в двубоя днес и спечели първия гейм. Последва маратонско откриващо подаване на Пиронкова, в което тя имаше геймболи, но и трябваше да спасява няколко точки за пробив. Пловдивчанката не издържа и след повече от 15 минути битка в този втори гейм загуби подаването си. Риск с лекота затвърди пробива, улеснена и от многото грешки на българската си съперничка, която просто не можеше да намери верния ритъм. Риск продължаваше да доминира на корта и не след дълго авансът й в резултата стана 5:0. Цвети сложи край на негативната серия с гейм на нула за 1:5, но не успя да стори нищо повече в първия сет и Риск затвори частта със своя сервис.

С две превъзходни изпълнения Пиронкова взе първия си сервис-гейм във втория сет, но пловдивчанката просто не можеше да се противопостави успешно на американската си противничка. Цвети така и не успя да вземе друг гейм до края на срещата и преколни глава пред Риск след само 1 час и 10 минути игра.