Проблеми за Джокович в първия му мач за сезона

Новак Джокович имаше сериозни проблеми в първия са мач за годината. Сърбинът загуби първите четири гейма и изоставаше с 2:5 в първия сет, но стигна до победата срещу германеца Ян-Ленард Шруф. Джокович спечели с 7:6(1), 6:3 в срещата от първия кръг на турнира в Доха.

Щруф започна блестящо с поредица от печеливши удари, в един период направи серия от девет поредни точки при сервис на съперника и поведе с 4:0. След като спечели първия си гейм в мача обаче, Новак обърна нещата. След този развой на първия сет, Джокович стигна до ранен пробив във втория и до края доминираше.

Във втория кръг шампионът от миналата година може да се изправи срещу друг германец в лицето на Флориан Майер, ако той отстрани Орасио Себаийос.

Победи на старта в Доха регистрираха още испанският ветеран Николас Алмагро, който се справи с Пабло Лоренци (Италия) след 7:6(2), 4:6, 6:3, и германецът Дъстин Браун, който отстрани Факундо Багнис от Аржентина след 6:1, 6:7(2), 6:4.