Шеста поредна победа за Юнайтед след спорни съдийски решения (видео)

Манчестър Юнайтед записа шеста поредна победа във Висшата лига след 2:0 при гостуването на Уест Хам. Влезлият като резерва Хуан Мата откри резултата в 63-ата минута, а Златан Ибрахимович подсигури успеха с 13-ия си гол в първенството 12 минути преди края.

Двубоят обаче ще се запомни с някои много спорни решения на съдията Майк Дийн. Той показа червен картон на Софиан Фегули още в 15-ата минута, което даде сериозно предимство на Юнайтед. Реферът пък не показа картон при далеч по-опасно влизане на Кояте. При попадението на Ибрахимович пък изглеждаше, че шведът е в положение на засада.

Уест Хам започна добре домакинството си на Манчестър Юнайтед и в първите минути организира няколко опасни атаки. В 11-ата минута Пайе намери Лансини, чийто нисък удар бе спасен от Де Хеа. Устремът на "чуковете" обаче бе спрян от съдията в 15-ата минута. Тогава Майк Дийн показа доста спорен червен картон на халфа Софиан Фегули за влизане срещу Фил Джоунс.

След изгонването на алжиреца Юнайтед започна да владее топката в големи периоди, но не се възползваше от предимството си. Чак в 35-ата минута "червените дяволи" имаха реална възможност да открият резултата. Златан Ибрахимович центрира към Мхитарян в наказателното поле, а той намери Валенсия, който като по чудо не успя да се разпише. Еквадорецът стреля от малкото наказателно поле, но вратарят на домакините Дарън Рандолф се намеси блестящо. Топката попадна в Лингард, но и той не съумя да я прати в мрежата, като от опразнената врата уцели гредата. Играчите на Юнайтед имаха претенции, че топката е влязла във вратата след удара на Валенсия, но технологията на голлинията показа, че това не е така.

В края на полувремето Уест Хам стигна до добра възможност. Удар на Лансини от границата на наказателното поле бе великолепно спасен от Де Хеа.

След почивката "чуковете" на два пъти пропуснаха прекрасни шансове да открият резултата и бяха наказани за това. Първо Микейл Антонио бе оставен непокрит в наказателното поле след центриране на Пайе от фаул, но ударът му с глава бе много неточен. В 61-ата минута Лансини изведе Антонио сам срещу Де Хеа, но той не успя да го преодолее, като изстрелът бе право в тялото на вратаря.

Моуриньо пък направи две смени и пусна в игра Маркъс Рашфорд и Хуан Мата. Именно те двамата бяха в основата на първото попадение в мача. Рашфорд проби отляво и намери отлично Мата, който прати топката в мрежата. След гола "червените дяволи" имаха предимство до края на мача и можеха да спечелят с разлика. Погба пропусна добра възможност в 75-ата минута, а малко по-късно след удар на Рашфорд вратарят на Уест Хам изпусна топката и тя се удари в гредата.

Попадение все пак падна в 78-ата минута, когато Ерера намери Ибрахимович и той прати топката покрай Рандолф. Шведът обаче бе зад защитата на домакините, но страничният съдия не вдигна флага. Шест минути преди края нов отличен пробив на Рашфорд завърши с подаване към Ерера. Ударът от воле на испанеца бе спасен от стража на Уест Хам.

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2