Торонто с драматична победа в Сентениъл Класик

Отборът на Торонто се наложи с 5:4 след продължение в Сентениъл Класик - мач, бележещ сто години от създаването на Националната хокейна лига. Двубоят се игра на "БМО Фийлд" в Торонто и събра 40 148 зрители по трибуните.

Домакините имаха аванс от 3 гола по-малко от осем минути преди края на последната четвърт, но "червените криле" показаха вдъхновена игра и стигнаха до равенството 4:4 с гол на Антони Манта 1,1 секунда преди края на срещата. В продължението обаче новобранецът Остън Матюс донесе победата на Торонто с гол минута и 20 секунди преди края на добавеното време.

Двубоят не бе особено атрактивен през първите две третини, в които падна само един гол, а негов автор бе отново Манта. В третата третина обаче Торонто реализира 4 поредни гола чрез Лео Комаров, Мич Марнър, Конър Браун и отново Матюс, за да поведе с 4:17 минути и 55 секунди преди края на редовното време. Йонатан Ериксон, Дилан Ларкин и Манта обаче направиха така, че Детройт да вземе поне точка от мача.