Извънземен гол на Жиру изстреля Арсенал към първа победа през новата година (видео + галерия)

Тимът на Арсенал се изкачи еднолично на третото място в класирането на английската Висша Лига. Във втория мач за новата 2017 година в Премиър Лийг "артилеристите" надвиха в своеобразно лондонско дерби на своя стадион "Емиратс" с 2:0 Кристъл Палас. Срещата бе от 19-ия кръг на английското първенство и след нейния край отборът на Арсен Венгер събра 40 точки, с 3 по-малко от втория в подреждането Ливърпул и на 9 зад лидера Челси. Във врата на Арсенал пък дишат Тотнъм и Манчестър Сити с по 39 точки, а шестият Манчестър Юнайтед също не е далеч с 36. Воденият от новоназначения Сам Алърдайс Кристъл Палас пък заема 17-а позиция с 16 точки. Извънземен гол на Оливие Жиру (17) и попадение на Алекс Иуоби (56) донесоха трите точки на Арсенал тази вечер.

Арсенал - Кристъл Палас 2:0

"Топчиите" притиснаха съперника си от самото начало и в 17-ата минута излязоха напред в резултата. Това се случи след уникален гол на Оливие Жиру, който вероятно засенчва фантастичното изпълнение на Хенрих Мхитарян за Манчестър Юнайтед срещу Съндърланд неотдавна. Френският нападател изпрати топката във вратата на Уейн Хенеси с магически удар с пета. Топката срещна напречната греда и се озова в мрежата зад безпомощния страж на "орлите".

Арсенал наглед контролираше събитията на терена до края на първото полувреме, но до нов гол във вратата на Кристъл Палас не се стигна през първите 45 минути. Петер Чех на вратата на Арсенал нямаше почти никаква работа през първото полувреме, но през второто не бе така. В самото начало на втората част "орлите" сътвориха първото си сериозно положение за гол. Кристиан Бентеке обаче стреля лошо с глава от доста добра позиция. Домакините пък отговориха с опасен, но и доста неточен шут отблизо на Лукас Перес почти веднага след това.

В 56-ата минута Арсенал вкара втори гол. След центриране отляво защитник на Кристъл Палас не изби топката по най-добрия начин и от това се възползва младият Алекс Иуоби, който я насочи с глава във вратата.

В 60-ата минута Чех направи хубаво спасяване след удар с глава на Бентеке, а секунди след това чешкият страж отново трябваше да се намесва, този път след далечен удар от въздуха на Йоан Кабай. Не бе изминала и минута и Чех бе принуден да прави ново блестящо спасяване, след шут извън наказателното поле на Андрос Таунзенд.

До края на двубоя Кристъл Палас не затрудни особено футболистите на Арсенал, които дори можеха да реализират още попадения, но въпреки че резултатът остана непроменен, "топчиите" започнаха отлично новата година.