Безмилостен Тотнъм помете Уотфорд в първия мач за 2017 година в Премиър лийг (видео + галерия)

Отборът на Тотнъм започна ударно 2017 година. Играчите на Маурисио Почетино разгромиха с 4:1 при гостуването си на "Викъридж Роуд" Уотфорд в първия за годината мач от английската Висша лига. Срещата бе от 19-ия кръг, а спечелената под дъжда победа позволи на "шпорите" от Лондон да се изкачат временно на третото място в класирането, като събраха 39 точки. Със същия точков актив е и Манчестър Сити, а вторият в таблицата Ливърпул е с 43. Лидер е Челси с 49 точки. Арсенал обаче може да стъпи еднолично на третата позиция при победа срещу Кристъл Палас днес на "Емиратс" в английската столица. Уотфорд заема 13-о място с 22 точки.

Уотфорд - Тотнъм 1:4

Автор на първите два гола за 2017 година стана Хари Кейн. Нападателят бе точен в 27-ата и 33-ата минута, а Деле Али (41, 47) също на два пъти порази вратата на "стършелите". В добавеното време Юнес Кабул успя да добута топката във вратата на Юго Лорис след центриране от фаул.

В 11-ата минута Етиен Капу игра с ръка в наказателното поле на "стършелите" след изстрел на Кристиан Ериксен, но реферът Майкъл Оливър не посочи бялата точка и може би сгреши в тази ситуация.

В 27-ата минута Деле Али със страхотен шут извън наказателното поле разтресе напречната греда на вратата на Аурелио Гомеш, а секунди по-късно Хари Кейн отбеляза първото попадение в английското първенство за 2017 година. Нападателят на "шпорите" получи чудесен пас в наказателното поле от Киърън Трипиър и с удар в близкия на бразилския страж на Уотфорд ъгъл изпрати топката във вратата - 0:1.

В 33-ата минута Кейн направи резултата 0:2. Този път той бе точен с майсторски удар от въздуха, а асистенцията пак беше на десния бек Трипиър, който отново центрира отлично.

В 41-ата минута Кейн пък бе с голям принос за третото попадение на лондончани. След центриране на нападателя защитникът Юнес Кабул се намеси лошо и това позволи на дебнещия наблизо Деле Али да се пребори за топката и да я изпрати в мрежата зад Гомеш.

Превъзходството на гостите в мача бе пълно и минутка след началото на втората част резултатът стана 0:4. Кейн намери с прекрасен пак Деле Али в наказателното поле на домакините и офанзивният халф с удар от съвсем близко разстояние мушна топката покрай Гомеш, който не се намеси по най-убедителния начин в тази ситуация.

До края на срещата гостите можеха да направят победата си и още по-изразителна, но повече попадения не бяха реализирани. Така тимът на Почетино започна по мечтан начин новата година, за разлика от водения от Валтер Мадзари Уотфорд.