Кълъбмъс с 15-а поредна победа в НХЛ (видео)

Лидерът в редовния сезон на Националната хокейна лига Кълъмбъс постигна 15-а поредна победа след 4:2 при гостуването си на друг отбор във форма Минесота.

Кам Аткинсън се разписа два пъти за успеха, вратарят Сергей Борборвски отрази 29 шайби, а Брендън Саад асистира за другите две попадения на Джак Джонсън и Сет Джоунс.

Минесота прекъсна серия от 12 последователни победи, включително и изравнен клубен рекорд с 8 поредни успеха като домакин.

Това беше първи мач в историята на НХЛ между два отбора в толкова сериозни поредици от победи.
Евгени Малкин вкара гол при числен превес в 1:54 минута на продължението, а носителят на купа "Стенли" Питсбърг се справи с Монреал с 4:3.

Домакините бяха изправени пред поражение в редовното време, но Конър Шиъри успя да изравни 55 секунди преди края.

Малкин пък записа аситенция при попадението на Патрик Хорквист, Фил Кесъл също реализира, а Карл Хагелин завърши с две асистенции.

Александър Радулов, Пол Байрън и Брайън Флин се разписаха за канадците, които имат само един успех в последните си пет мача. Вратарят Кари Прайс завърши с 37 спасявания, но и това не помогна.
Крис Крейдър записа втори хеттрик в кариерата си, а Ню Йорк Рейнджърс разгроми домакина Колорадо с 6:2.

Яромир Ягър вкара 756-ия си гол в НХЛ и добави и асистенция, с което помогна на Флорида да прекъсне серия от четири поредни загуби след 3:1 над Далас като гост.
44-годишният Ягър е втори във вечната ранглиста на реализаторите в лигата, след като през миналата седмица измести Марк Месие.

Бо Хорват единствен се разписа при дузпите и донесе победата на Ванкувър с 3:2 над домакина Едмънтън.
Вратарят на канадците имаше ключова заслуга с 42 спасявания.